Czarter jachtów na Mazurach?

Ten artykuł to kontynuacja serii o sporcie!… Kto bywał kiedykolwiek na Mazurach wie, jak wiele osób spędza tam czas pod żaglami. Jeziora mazurskie odznaczają się szczególną urodą, a ich gładkie szerokie powierzchnie zapraszają do żeglowania. Oprócz podziwiania przepięknych zachodów słońca i spędzania wieczorów z gitara przy ognisku, można spędzać czynnie swój wolny czas. Taką możliwość daje czarter jachtów na mazurach. Nie każdego bowiem stać na posiadanie własnej łodzi, a liczne firmy czarterowe wypożyczają je w bardzo korzystnych cenach.

Różnorodność ofert typu – jacht czarter mazury sprawia, że każdy żeglarz z licencją, może znaleźć łódź dla siebie. Przy wyborze nie należy kierować się wyłącznie ceną, choć warto zajrzeć na czarter jachtów mazury cennik. Niestety jednak niska cena czarteru jest adekwatna do stanu łodzi i jej wyposażenia. Gdy czarteruje się jacht po raz pierwszy, warto wybrać firmę z serwisem, która w razie np. kłopotów z silnikiem, natychmiast dostarczy użytkownikowi nowy.

Przed wyborem firmy i jachtu, warto zapoznać się z szeroka ofertą czarterów na Mazurach. To, jaką łódź się wybierze, powinniśmy uzależnić od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę to, ile zamierzamy wydać na czarter, jak liczna będzie załoga, jaki rodzaj żeglugi będzie preferowany. Trzeba wiedzieć, że łodzie dostosowane są różnego rodzaju aktywności- sportowej, hotelowej, turystycznej czy trampingowej.

Cena czarteru zależy od wielkości, wieku, stanu i wyposażenia jachtu. Najniższe ceny obowiązują poza sezonem, a najwyższe w czasie wakacji. Pierwsze rejsy po jeziorach mazurskich rozpoczynają się w kwietniu, a ostatnie kończą w październiku.

Zawsze warto pamiętać o takim doborze załogi, aby rejs był całkowicie bezpieczny i nie stwarzał sytuacji niebezpiecznych dla płynących jachtem oraz innych turystów.

Artykuł powstał przy współpracy z LIK-CZARTER, jeśli szukasz jachtów w dogodnej cenie sprawdź nas!