Zalety zdrowotne codziennych ćwiczeń

W ostatnich latach bardzo popularne stało się dbanie o własny wygląd i zdrowie. Dlatego coraz więcej ludzi zaczyna codziennie cwiczyć, biegać, chodzić na siłownię czy na basen. Zdrowy styl życia zadomowił się u nas na dobre. Coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy i skąd te produkty pochodzą.

Czy warto ćwiczyć?

Ćwiczenia fizyczne to oddziaływanie poprzez ruch na nasz układ nerwowy, mięśnie i tkankę tłuszczową. Poprzez ruch jesteśmy bardziej sprawni, dynamiczniejsi i pełni wigoru. Ruch ma wpływ na układ sercowo-naczyniowy i już po kilku tygodniach treningu jest dużo silniejsze. Poprawia się unaczynienie serca w ten sposób  zmniejsza się ryzyko zawału.Regularny ruch ma bardzo duży wpływ na poziom cholesterolu we krwi, przez co obniża zagrożenie chorobą wieńcową.

Codzienne ćwiczenia mają również wpływ na mięśnie i układ kostny- siła mięśni wzrasta, co zapobiega wadom postawy. Ćwiczenia ważne są również w  profilaktyce osteoporozy bo poprzez ruch kości stają się bardziej gęste. Regularne ćwiczenia zwiększają również pojemność płuc i wzmacniają się mięśnie oddechowe. Zdecydowana większość z nas boryka się niemal codziennie ze stresem spowodowanym szybkim tempem życia, w którym nie ma czasu na odpoczynek. Powoduje to  gromadzenie bardzo negatywnych emocji, dlatego ćwiczenia to idealne lekarstwo na rozładowanie złych emocji i napięcia. Poprzez codzienne ćwiczenia uczymy się również systematyczności wyrabiamy sobie nie tylko mięśnie ale również silną wolę.

Gdzie ćwiczyć?

Ćwiczenia możemy wykonywać gdzie chcemy. Możemy chodzić na siłownię i tam trenować, ćwiczyć w domu, biegać lub jeżdzić na rowerze. Pamiętać należy aby ćwiczyć z głową i się nie przeforsować. Wybierając siłownię mamy duży dostęp do przeróżnych urządzeń. Tam też możemy wykonywać ćwiczenia pod okiem trenera osobistego, który dobierze nam odpowiedni system ćwiczeń dopasowany do wieku i sprawności fizycznej. Na siłowni możemy zadbać nie tylko o zdrowie ale przy okazji uzyskać zgrabne ciało i świetne samopoczucie. Bedziemy zadowoleni z siebie i zwiększy się nam samoocena. Na zakończenie powiem tylko tyle: ćwiczmy systematycznie, obojętnie gdzie bo to ma naprawdę zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.