Właściwości lecznicze kwiatów – 3 przykłady

Wiemy, że kwiaty mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również urodę. Działają moczopędnie i odkażająco w wielu przypadkach. Warto odrobinę znać temat, aby bez pomocy leków wyleczyć się w zaciszu własnego mieszkania z wielu dolegliwości (chociaż lekarz i tak zawsze jest potrzebny!)

Pierwsza roślina – aloes (pokazana na zdjęciu)

Aloes, który jest rośliną doniczkową łatwą w uprawie zawiera w swoim składzie 150 czynnych biologicznie składników. Nauka uprawy tej rośliny pozwala nam wyhodować ją w niedługim czasie. Aloes wykorzystywany jest do przykładania na skórę, gdy pragniemy szybko uleczyć wszelkie rany. Miąższ tej rośliny ma ogromne właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Jest on składnikiem wielu kosmetyków oraz także leków.

Rumianek

Drugą popularną rośliną leczniczą jest rumianek, który również działa odkażająco oraz przeciwzapalnie. Często stosowany jest przy wzdęciach, bądź do przemywania zewnętrznej części oka przy zapaleniu spojówek. Warto wybrać się na specjalny kurs, na którym dowiemy się znacznie więcej na temat kwiatów i roślin oraz o ich zbawiennych właściwościach. Nauka biologii w szkole również okazuje się przydatna, ponieważ na przedmiocie tym również szeroko omawiany jest ten temat. Rumianek pomaga także podczas problemów z trawieniem. Uprawia się go w miejscach najbardziej nasłonecznionych we własnym ogródku, dzięki temu mamy bliski do niego dostęp.

Mięta

Cenną rośliną jest też mięta. Ma ona podobne działanie jak rumianek. Na polach i łąkach znajdziemy pokrzywę, która ma działanie moczopędne. Posiada praktycznie wszystkie witaminy, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Warto więc zbierać młode listki i parzyć z nich napoje, które wzmocnią doskonale nasz zmęczony organizm po zimie.