Czy warto ćwiczyć z trenerem?

Od paru lat istnieje moda na dobrze wyrzeźbione ciało i zdrowy tryb życia. Coraz więcej osób chce dba o własną figurę stosując różnorakie diety. Istnieje moda na trenowanie z trenerem personalnym,   widać to szczególnie na siłowniach, ale czy warto inwestować w taki trening?

Kto to jest trener personalny?

Obecnie na siłowniach istnieje duży wybór trenerów personalnych, których zadaniem jest poprowadzenie tak naszych ćwiczeń abyśmy osiągnęli zamierzony cel. Osoba taka musi posiadać do tego odpowiednią wiedzę, umiejętności  i doświadczenie. Dzięki temu unikniemy błędów, które spowolniłyby proces kształtowania  odpowiedniej sylwetki. Trener oprócz dobrania nam odpowiednich ćwiczeń musi nas motywować i wspierać w dążeniu do celu. Powinien on być jedynym autorytetem na siłowni. Oprócz treningów osoba taka powinna mówić nam co najlepiej jeść, jeśli zachodzi potrzeba dostosować odpowiednią dietę do ćwiczeń. Dlatego trener personalny powinien posiadać bardzo dużą wiedzę z tego zakresu a najlepiej mieć ukończone kilka kursów.

Czy warto ćwiczyć z taką osobą?

Będąc ,, swieżakiem” na siłowni nie mamy wiedzy i nie wiemy jak działa nasze ciało. Nie wiemy jak zareaguje ono na ćwiczenia. Nie mając żadnego doświadczenia i obeznania ze sprzętem na siłowni, nie wiemy również jak ćwiczyć bezpiecznie. Jeśli chcemy szybko osiągnąć upragnioną figurę w bezpieczny sposób to  powinniśmy skorzystać z trenera osobistego. Trening pod nadzorem takiej osoby jest droższy niż w grupie ale za to szybciej osiągniemy zamierzony cel.
Trener przede wszystkim dostosuje ćwiczenia do naszego poziomu, a w grupie musielibyśmy być zdani na innych ćwiczących. Dobry trener układając serię ćwiczeń bierze pod uwagę wiek, budowę ciała i naszą kondycję. Ważne jest to, że taka osoba ćwiczy tylko z nami i jest do naszej dyspozycji oraz pilnuje abyśmy ćwiczenia wykonywali poprawnie technicznie. Jest to nasz opiekun na siłowni i czasem poza nią.

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Obecnie wśród trenerów osobistych istnieje ogromna konkurencja i dlatego nie powinniśmy mieć dużego problemu z wybraniem odpowiedniej osoby. Jednak na swojej drodze możesz spotkać bardzo wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów jak również zwykłych amatorów. Na co zwrócić uwagę? Najlepiej wybrać trenera z polecenia, żeby praca z nami była dla niego  pasją.
Najlepszy trener personalny ma na pewno na siłowni najwięcej zadowolonych klientów i do tego potrafi przedstawić odpowiednie kwalifikacje i osiągnięcia w swojej dziedzinie. Musi się odpowiednio prezentować i  mieć dobre podejście do klientów. Przed wyborem trenera personalnego zbadaj opinię o nim wśród klientów siłowni. Jeśli zależy ci na dłuższej współpracy z nim to decyzję o wyborze przemyśl starannie. Na początek wykup jeden lub kilka treningów, pozwoli Ci to w pełni sprawdzić wiedzę i doświadczenie trenera. Zobaczysz wtedy czy dana osoba Ci odpowiada i czy dalej będziesz kontynuował trening z nią. Przede wszystkim musisz mieć pełne zaufanie do trenera, aby w pełni z nim współpracować.